מדריך אירופה
דגל רומניה

רומניה

טיולים ברומניה טיולים ברומניה

רומניה נחשבת לאחת המדינות המרתקות בדרום מזרח אירופה. מה שחשוב להדגיש הוא שההתבוננות עליה כיעד תיירותי לכל דבר ועניין גברה במהלך השנים, שעה שיותר ויותר אנשים, בעולם כולו, החלו לגלות את קסמה. המדינה מציעה טבע מרהיב, מגוון הרחב של אתרים היסטוריים מרשימים ואטרקציות תיירותיות מגוונות.

במאמר זה נביא עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על רומניה, יעדי הטיול המרכזיים בה ודגשים חשובים בתכנון הטיול בה.

רומניה על קצה המזלג

רומניה היא רפובליקה, הממוקמת בחלקו הצפון מזרחי של חצי האי הבלקני. היא גובלת על מספר מדינות אחרות: אוקראינה ומולדובה (צפון), סרביה ובולגריה (דרום) והונגריה (במערב). במזרח, גובלת המדינה עם הים השחור. שטחה של המדינה עומד על 238,391 קמ''ר, והאוכלוסיה שלה, נכון ליולי 2014, על כמעט 22 מיליון נפשות.

ההיסטוריה של רומניה נחשבת לעשירה בכל קנה מידה, והמדינה ידעה אינספור תהפוכות – למעשה, אלה מתחילות עוד לפני שהיא אכן הייתה מוגדרת כמדינה. בשנת 106 הארץ, שנקראה אז דאקיה, נכבשה על ידי הרומאים. במאה ה-19, התאחדו שתי נסיכויות רומניות, מולדובה ומונטניה, מה שהעניק למדינה, בהמשך הדרך, את השם רומניה. היא הוכרה כמדינה עצמאית ב-1878, ולקחה חלק מהותי בשתי מלחמות העולם שנערכו במאה ה-20. המדינה ידעה לא מעט מהפכות וכיבושים, וכיום, כאמור, היא פועלת כרפובליקה דמוקרטית לכל דבר ועניין.

אתרים מרכזיים לביקור ברומניה

רומניה הפכה, במרוצת השנים, להיות יעד תיירותי מהשורה הראשונה, כשאת היתרונות שלה גילו גם לא מעט ישראלים. הארץ מציעה נופים מוריקים, אגמים ונהרות (המרכזי שבהם הוא, כמובן, הדנובה) ואתרים היסטוריים למכביר. תוכנית הטיול תכלול את אלה, כאשר מפאת גודלה של רומניה יתבצע הטיול לרוב על פי אזורים מוגדרים.

לפניכם חלק מאתרי הביקור המרכזיים ברומניה:

  • בוקרשט – עיר הבירה של רומניה. כוללת בתוכה רשימה ארוכה מאד של אתרים חשובים, ובכלל זה ארמון הפרלמנט, ארמון המלוכה, שדרות הניצחון, כיכר המהפכה ("פיאצה רבולוציה"), המוזיאון הלאומי לאומנות של רומניה, גן בוטני ועוד.
  • אתר הכנסיות המצוירות בצפון מולדביה – הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונס''קו.
  • שמורת טבע הדלתא של נהר הדנובה.
  • בראשוב – עיר גדולה ומודרנית, המציעה גם חיי לילה עשירים.
  • בראן – עיירה קטנה, אשר גולת הכותרת בה היא טירה עתיקה, בה התגורר הרודן ולאד המשפד, מי שהיווה השראה לדמותו של דרקולה.
  • סינייה – עיר בדרום הקרפטים בה רצוי לבקר במנזר ובטירת פלש.
  • סיגישוארה – עיר עתיקה מרהיבה.
  • מאמאיה – עיירת נופש לחופיו של אגם סיוטגיול, הנמצא כשלעצמו לחופיו של הים השחור.

השכרת רכב ברומניה

כפי שניתן לראות מהסקירה הבסיסית מאד שהובאה כאן, ברומניה יש אינספור אתרי ביקור. הבעיה היא שבניגוד ליעדים אחרים, בעיקר באירופה, הם לא נמצאים בהכרח בקרבת מקום אחד לשני. תנאים אלה העלו את הפופולאריות של השכרת רכב ברומניה, מה שמעניק לכל אדם לארגן את הטיול המתאים לו ביותר. ברוב המקרים, הבחירה נעשית באזור או במספר אזורים ספציפיים של רומניה, שעה שברור שאין זה דבר ישים להכיר את כולה בביקור אחד. מומלץ להקדיש לרומניה פרק זמן של שבוע לפחות לביקור.

אפשרות אחרת, נפוצה אף היא, היא להצטרף לאחת החברות המציעות טיולים מאורגנים לרומניה. ניתן למצוא לא מעט וריאציות של טיולים אלה, הנמשכים לרוב, גם כן, כשבוע. טיולים בבוקרשט ובסביבתה, טיולים באזור הרי הקרפטים או אפילו טיולי משפחות מרכיבים את המשוואה, ולצידם עומדת האפשרות לקיים טיולי ג'יפים, הנפוצים מאד ברומניה.