מדריך אירופה

טיפים לנופש מוצלח בפורטוגל

פורטוגל נחשבת לאחד היעדים המוצלחים. היא גם קרובה יחסית, מזג האוויר בה נהדר והתמורה למחיר בהחלט יכולה להפתיע. אם עשינו לכם חשק ואתם רוצים גם, קבלו את הטיפים שיהפכו את הנופש שלכם להרבה יותר ממושלם.

מתי לנפוש בפורטוגל

שוחחנו עם כמה ישראלים שמימשו לפני כמה שנים זכאות לדרכון פורטוגלי, לגבי השאלה – מתי כדאי לנסוע לפורטוגל. אז מסתבר שאם הולכים על שיטת העדר, ברור שבקיץ. מרבית התיירים מגיעים למדינה בקיץ ויולי אוגוסט והופכים את האטרקציות לצפופות, בעיקר באתרים התיירותיים ובחופים המרכזיים. אבל דווקא בסתיו, כאשר התיירות הרגילה פחות נמשכת למדינה, אפשר ליהנות מהמון שקט ושלווה. בעונה הזאת, מי החופים הפורטוגליים נעימים והמחירים הופכים לעוד יותר זולים.

כך תיהנו מהנוף ומהדרך

אם אתם רוצים טעימה נרחבת מפורטוגל ולא מעניין אתכם להיצמד אך ורק לאזורי החוף, תוכלו ליהנות משירותי הרכבות המקומיות. העדיפו את המסלולים האיטיים דווקא, שבהם אפשר להגיע לפינות חמד מקסימות ומפתיעות במחירים נוחים במיוחד. ישנם קווי רכבת מהירים, אם אתם רוצים להגיע ליעד מסוים בערים המרכזיות, ושם המחירים יותר גבוהים.

הפארק הלאומי שווה ביקור ובגדול

אם אתם רוצים ליהנות מפנינה פורטוגלית שיפה כמו פנינה, השתדלו להגיע לפארק הלאומי המרהיב (פנדה גרש). הפארק הלאומי הזה הוא היחיד של פורטוגל, אבל כנראה שבאמת לא צריך יותר מזה. הוא נמצא ממש על התפר שבין פורטוגל לבין ספרד. ניתן להפוך את הפארק למוקד של הנופש, אם רוצים, מפני שקיימים בסביבתו מגוון צימרים ובתי הארחה מקסימים. במקום אין ספור שבילי טיול, אגמים, טיולי ג'יפים ואופניים ועוד.

מוזאונים פורטוגליים בחינם

בערים המרכזיות שווה להצטרף לסיורים עירוניים רגליים או באופניים אך לא כדאי לוותר גם על תרבות, במוזיאונים. אפילו אם אתם נופשים לזמן קצר, חפשו מוזיאונים שווים סמוך למלון. לרוב, מחירי הכניסה זולים מאוד וישנם ימים שבהם הכניסה לחלוטין בחינם.

כך תיהנו יותר מהאוכל בזמן הנופש

במסעדות שנחשבות למלכודות תיירים אפשר למצוא לא מעט מנות, די טובות אבל גם לא ממש יוצאות מן הכלל. לעומת זאת, יש כלל שיהפוך את הנופש שלכם להרבה יותר טעם ואפילו זול יותר. העדיפו להיצמד יותר לתפריט הפורטוגלי המקומי. המטבח המקומי מרתק, עשיר וטעים. בכל מקום שאפשר, העדיפו את יין הבית על פני יינות מיובאים ותגלו כי טעמו מעולה הוא נמכר במחיר מצחיק. הדגים בפורטוגל מעולים ובשפע אך גם הבשרים והגבינות המקומיות יענגו את החך.

בפורטו, שם שוכנת אחת הקהילות היהודיות הגדולות במדינה, תוכלו להצטרף לסיורי אוכל מדהימים. הזמינו מקום מראש. טיפ נוסף – במדינה זו מאוד מקובל להציע לסועדים מנות פתיחה, לכאורה על חשבון הבית. אלה מנות שמשלמים עבורן כך שאם אתם לא ממש רוצים את מנות הפיתחה הללו, אמרו זאת למלצר.