מדריך אירופה
דגל איטליה

טיולים באיטליה

 

עוד על איטליה:

 

איטליה, ארץ המגף, נחשבת ליעד תיירותי מהשורה הראשונה. ואכן, מדי שנה אינספור ישראלים מכינים את הדרכון, אורזים מזוודות ושמים פעמיהם לעבר אחת הנקודות התיירותיות באיטליה. אלא שכאן אנחנו נכנסים לשדה משחק רחב במיוחד, עם לא מעט אפשרויות ויעדים אטרקטיביים. הנה כל מה שחשוב לדעת על אפשרויות הטיול באיטליה, ודגשים חשובים בדרך לתכנון הטיול האופטימלי.

רשימה מגוונת של יעדים

מפת התיירות של איטליה, עבור הישראלי הממוצע, כוללת מספר נקודות עיקריות. תשומת לב ניכרת מקבלת, ובצדק גמור, עיר הבירה רומא, בה שלל אתרים המחייבים ביקור: די אם נזכיר את הקולוסיאום, קריית הותיקן, הפורום, הפנתיאון, גבעת הקפיטול, כיכר פיאצה נבונה, המדרגות הספרדיות – והרשימה עוד ארוכה. אם נוסיף לכך אווירה נהדרת, אוכל איכותי ושלל אפשרויות בילוי לילי, נבין מדוע הפופולאריות של רומא גבוהה, הן עבור צעירים, זוגות או משפחות.

פסל של משה רבינו

אזור צפון איטליה הוא אזור מבוקש נוסף, המתאים כמו כפפה ליד לאלה שמעוניינים להיחשף לנופים מהשורה הראשונה. ברשימת הערים שבאזור זה ניתן למנות את פירצנה, ורונה וונציה, כל אחת מהן מצריכה ביקור בן מספר ימים לפחות. אזור אגם גארדה, מהיפים באירופה, מציע אטרקציות למבוגרים ולילדים כאחד, לרבות פארקי מים ושעשועים, שמורות טבע, מפלים ואפילו שוק נודד.

טיול באיטליה יכול בהחלט לכלול בתוכו גם את חבל הארץ טוסטקנה, הנחשב לאחד הרומנטיים ביותר שניתן להעלות על הדעת. השילוב שבין נופים מוריקים, כפרים, שדות ויין מוצלח תמיד, כאשר במסגרת חבל הארץ הזה אסור לוותר על ביקור בסיינה, בפיזה ובפירנצה.

אז איך מטיילים באיטליה?

בהמשך לרשימת היעדים שהובאה מעלה (ואותה ניתן, כמובן, להרחיב), חשוב להדגיש שטיול באיטליה אפשרי במספר דרכים. כאשר מבקרים בערים גדולות דוגמת רומא, ניתן ואף מומלץ להתבסס על התחבורה הציבורית המפותחת שבהן, ובעת הצורך – כשרוצים לצאת לטיולים בסביבה הקרובה – אפשר להצטרף לטיולי יום. השכרת רכב בחלקים מסוימים של הטיול אפשרית, אם כי יש לקחת בחשבון שברומא לא בהכרח יעיל להסתובב עם מכונית צמודה.

עבור האזורים הרחבים יותר, דוגמת צפון איטליה או טוסקנה, דומה כי אין אפשרות אחרת אלא להשכיר רכב: אתרי התיירות אינם בהכרח קרובים אחד לשני, והתחבורה הציבורית אליהם מוגבלת מאד. זאת ועוד, השכרת רכב תאפשר להגדיל את הגמישות, ולתכנן טיול המתאים בדיוק לצרכים של הנוסעים: איטליה מציעה, כאמור, אטרקציות מכל סוג ולכל גיל.

טיולים מאורגנים לאיטליה נפוצים אף הם, שעה שהם יהווה הבחירה הראשונה של לא מעט משפחות או נוסעים שאין להם בהכרח את הזמן או היכולת לתכנן טיול מקיף שכזה הלכה למעשה.

כמה זמן לבקר באיטליה?

עקב גודלה של ארץ המגף, והמגוון העצום של המקומות המצריכים בה ביקור, ברור שלא ניתן להגיע אל כולם בנסיעה אחת. חשוב לזכור שבאיטליה חשוב גם לספוג את האווירה הייחודית, ולא בהכרח לסמן "וי" על שורה ארוכה של אתרים. זו הסיבה בגינה מומלץ להחליט מראש על אזור אחד, כפי שנעשה מעלה, ולהתמקד בו. מרבית הטיולים באיטליה אורכים בין חמישה לעשרה ימים, פרק זמן המאפשר הכרת אזור מסוים לעומק.

איטליה, וזו נקודה חשובה נוספת, היא ארץ בה ניתן לבקר הרבה יותר מפעם אחד, כשבכל מקרה ומקרה צריך להיות מתוכנן מסלול שונה לחלוטין. אפשר בהחלט להתחשב באירועים המיוחדים הנערכים באיטליה חדשות לבקרים: אם מבקרים בה בסביבות חודש פברואר, למשל, מומלץ מאד לתכנן את הטיול כך שיכלול ביקור בכל אחד מהפסטיבלים המרשימים הנערכים בתקופה זו, בעיקר בצפון איטליה.

טיולים מאורגנים עם סולו איטליה

קיימות חברות רבות המציעות טיולים מאורגנים לאיטליה. יש המציעות טיולים משולבים ויש המציעות טיולים המתמקדים באיטליה. אך כפי שיודע כל חובב יין, אפשר לקנות יין זול בסופרמרקט, ואפשר לקנות יין משובח ואצילי ביקב בוטיק, מידיו של היינן שבצר בעצמו את הגפן ובדק באופן אישי את החבית מדי בוקר. טיול מאורגן לאיטליה עם סולו איטליה מפגיש אתכם עם מגוון הטובין של איטליה: פסטה, יין, גסטרונומיה, עיצוב, שיק, אופנה, תרבות, אמנות, טוסקנה, כרמים, חוות, מוסיקה, אופרה, היסטוריה מפוארת, ארכיטקטורה, נשים איטלקיות, גברים איטלקיים ועוד.

מידע נוסף אודות טיולים מאורגנים לאיטליה