מדריך אירופה
דגל גרמניה

גרמניה

דגל גרמניה היער השחור

השכרת רכב בגרמניה השכרת רכב בגרמניה
מקומות שאסור לפספס בברלין

עבודה בגרמניה עבודה בגרמניה

גרמניה, הנושאת מטען היסטורי פוליטי קשה ומורכב, הפכה מאז איחודה בשנת 1990, לאחד ממוקדי התיירות הפופולאריים באירופה. גרמניה, השוכנת במרכז אירופה, נחשבת לאחת המדינות העשירות בעולם ומציעה שפע של אטראקציות תיירותיות, החל מארכיטקטורה רומנסקית, גותית ובאוהאוס מרתקת, דרך נופי עד של היער השחור ונהרות הריין, הדנובה והאלבה, וכלה בתרבות מודרנית עשירה ומפותחת, המציעה מגוון פסטיבלים ואירועי תרבות ססגוניים.

במאמר הבא, נפרט אודות המקומות שבהם כדאי לבקר, בואכם גרמניה.

גרמניה על קצה המזלג

גרמניה

גרמניה, המכונה באופן רשמי גם הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, היא מדינה השוכנת במרכז אירופה, הגובלת מצפון עם דנמרק, מדרום עם שווייץ ואוסטריה, ממזרח עם צ'כיה ופולין וממערב עם לוקסמבורג, הולנד ובלגיה.

גרמניה, ידעה תהפוכות היסטוריות, דתיות ופוליטיות רבות, שהובילו להשתתפותה במלחמות רבות, כאשר המכריעה והאיומה מביניהן היא מלחמת העולם השנייה, אשר במהלכה התחוללה שואת יהודי אירופה בה הושמדו באכזריות תהומית שישה מיליון יהודים על ידי המשטר הנאצי בהנהגתו של היטלר.

לאחר איחודה ההיסטורי של גרמניה, בשנת 1990 הפכה גרמניה לכלכלה השלישית בגודלה בעולם, והפכה למוקד תיירותי מבוקש בקרב מטיילים רבים מרחבי העולם, זאת לנוכח העושר התרבותי, מגוון מוקדי בילוי ופנאי, והנופים של גרמניה.

תרבות ואירועים חשובים בגרמניה

אמרתם גרמניה - אמרתם תרבות. גרמניה מציעה היצע מגוון של ארכיטקטורה רומנסקית מופלאה, מוזיקה קלאסית, פילוסופיה והגות, תיאטרון ואומנות עכשווית ענפה, תרבות קולינארית, ועוד.

בין אירועי התרבות החשובים, המתקיימים במדינת גרמניה, מומלץ מאוד לבקר באירועים הבאים:

  • פסטיבל סרטי הסטודנטים של גרמניה, המתקיים במינכן בין התאריכים ה -17.11 ועד ה – 24.11.
  • שווקי חג המולד בברלין, עיר הבירה של גרמניה, המתקיימים בין התאריכים ה – 26.11 ועד ה – 31.12.
  • יריד חג המולד בפרנקפורט, המתקיים בין התאריכים ה – 22.11 ועד ה – 23.12.
  • יריד חג המולד במינכן, המתקיים בין התאריכים ה – 1.12 ועד ה – 24.12.
  • כנס הקעקועים בברלין, המתקיים בין התאריכים ה -7.12 ועד ה -9.12.

  • פסטיבל באך בטורינגן, המתקיים בחודש מרץ.
  • פסטיבל מוסיקת ג'אז המתקיים במהלך חודש מרץ ואפריל בפרנקפורט, בברלין ושטוטגרט.
  • פסטיבל הבירה המכונה אוקטובר פאסט, מתקיים במהלך חודש אוקטובר במינכן ובערי בוואריה.
  • פסטיבל התיאטרון ספילארט, המתקיים בין התאריכים 15.11 ועד ה – 1.12.

אתרים מומלצים בגרמניה

אם מזדמן לכם להגיע אל גרמניה, בשום פנים ואופן אל תחמיצו את אתרי התיירות הבאים:

אם אתם חובבי ארכיטקטורה מודרנית, המשולבת בתרבות בילויים ופנאי מפותחת, כגון: היצע של 170 מוזיאונים שונים לאומנות ומדע, בתי אופרה, תיאטראות, אולמות קונצרטים, דיסקוטקים, ועוד -עיר הבירה של גרמניה ברלין, היא היעד המושלם עבורכם.

אם אתם טרקרים בנשמה וחובבי טבע מושבעים, מומלץ מאוד לבקר באגם בודן הגובל בין גרמניה ושוויץ, המוקף בעיירות ציוריות ורומנטיות, באי רוגן ובעיר דורטמונד הירוקה המציעה שפע של נופים קסומים של יערות, מפלים ואגמים.

אם אתם חובבי בירה מושבעים חובה עליכם לבקר בעיר השלישית בגודלה ברפובליקת גרמניה ובבירת הבירה, בוואריה. כמו כן, מומלץ מאוד לבקר בעיר בון ובעיר פרנקפורט, המציעות ארכיטקטורה, שופינג ובילויים.

השכרת רכב בגרמניה

אם אינכם מתכננים לבקר במדינת גרמניה במסגרת טיול מאורגן לברלין, הדרך הנוחה, הקלה והמפנקת ביותר לתור את גרמניה היא באמצעות השכרת רכב בגרמניה

גרמניה, הנחשבת למעצמת על בתחום תעשיית הרכב, לא רק שמחזיקה בדגמי הרכב היוקרתיים ביותר בעולם, אלא גם מצוידת בתשתית ענפה ומתקדמת של כבישים, המעניקים לנהגים ברחבי גרמניה, חופש לנהוג בכבישים המהירים במהירות של עד 130 קמ"ש.

עבודה בגרמניה

גרמניה, נחשבת למעצמה הכלכלית השלישית בגודלה בעולם, ולכן גרמניה מסתמנת כשוק עבודה ורסטילי וחזק. עבודה בגרמניה עשויה להיות בתחומי ההייטק, הכלכלה, השירותים, האומנות, התעשייה, ועוד.

במידה ותרצו לעבוד בגרמניה או ללמוד בגרמניה, תיאלצו להנפיק ויזת עבודה לגרמניה או ויזת סטודנט, אולם במידה ואתם נוסעים לטייל במדינת גרמניה, לא תזדקקו לוויזה על מנת להיכנס אל גבולות המדינה.

לסיכום, אם ברצונכם לבקר באחת ממוקדי התיירות של גרמניה מומלץ לנסוע בין החודשים מאי וספטמבר.