מדריך אירופה
דגל בלגיה

בלגיה

טיולים בבלגיה טיולים בבלגיה

בלגיה היא מדינה שרבים משתמשים בה כתחנת מעבר, ולא כמקום לבקר בו. למרות זאת, מדובר במדינה מעניינת מאוד, בייחוד עבור אלו שאוהבים את הסגנון האירופי הקלאסי.

בלגיה היא מדינה אשר מציגה בליל גדול מאוד של עמים ותרבויות, ממש כמו בישראל, ולכן יש בה הרבה מאוד דברים מעניינים ואטרקציות ייחודיות שמומלץ לחוות.

הדבר החשוב ביותר שכדאי לזכור לגבי בלגיה הוא מזג האוויר: מיקומה הצפוני מבטיח חורף קר מאוד ומושלג, אך למעשה ייתקל התייר כמעט בכל תקופה בשנה בימים גשומים ואפורים. החודשים יולי אוגוסט הם החודשים החמים ביותר בבלגיה, אך גם הם נעימים למדי ולא כוללים ימים חמים במיוחד. למעשה, החודשים הללו הם גם התקופה בה יורדת כמות המשקעים הגדולה ביותר.

תעודת זהות

שטח-כ-30,500 קמר, מקום 141 בעולם

הרכב האוכלוסייה-בבלגיה מעל עשרה מיליון תושבים, רובם נחלקים לשתי קהילות: הולונית והפלמית, אשר נמצאות בסכסוך ארוך שנים ביניהן. ישנה גם קהילה גרמנית גדולה בבלגיה, ואף יוצאי הולנד וצרפת. השפות הרשמיות הן הולנדית (פלמית), צרפתית וגרמנית.

מיקום-בצפון מערב אירופה. שכנתה מדרום היא צרפת, מצפון הולנד, ממזרח גרמניה ולוקסמבורג הקטנה וממערב - הים

עיר הבירה-בריסל

דת- 87% מהתושבים בבלגיה הם קתוליים, 9% הם בני מיעוטים שונים ו-4% מוסלמים. בבלגיה חיים כיום כ-50 אלף יהודים

שימושון למטייל

ויזה-אין צורך בהוצאת ויזה לבלגיה

מטבע-אירו (אירו אחד = כ-4.8 ₪)

הפרשי שעות-שעה אחרי שעון ישראל

שדות תעופה-שדה התעופה הגדול בבלגיה נמצא בבריסל. דרומית לעיר, סמוך לשרלרואה, ישנו שדה תעופה נוסף. עוד שדות תעופה בינלאומיים נמצאים בעיר אנטוורפן, אוסטנד (סמוך לברוז') וליאז'

חיסונים-אין צורך בחיסונים לפני ההגעה לבלגיה

מקומות שכדאי לבקר בהם

המקום מה יש לראות?
בריסל עיר הבירה של בלגיה ומרכז חשוב עבור עסקים ודיפלומטיה באירופה. בעיר מוזיאונים רבים ופארקים רחבי ידיים. מומלץ לבקר בפסל הילד המשתין, בפארק בריסל, בפארק היובל, במוזיאון הקומיקס וכמובן להתרשם מהיצירות הארכיטקטוניות המרשימות שנבנו בעיר לאורך השנים.
גנט עיר עתיקה שנשתמרה בצורה נפלאה ומשלבת ישן וחדש כמו שאף עיר לא יכולה לשלב. נמצאת במערב המדינה ומציגה מבנים בשיטות בנייה ייחודיות למאות קדומות מאוד יחסית (ה-13 וה-14 לדוגמא). למי ששמו של השוקולד הבלגי מעורר חשק, מומלץ לבקר כמובן במוזיאון השוקולד שבעיר. מומלץ לסייר לאורך התעלות היפות שחוצות את העיר ואף לבקר במקום בו, על פי האמונה, נמצאת 'דגימת דם' של ישו - קתדרלת הדם הקדוש.
ברוז' עיר עתיקה שנשתמרה בצורה נפלאה ומשלבת ישן וחדש כמו שאף עיר לא יכולה לשלב. נמצאת במערב המדינה ומציגה מבנים בשיטות בנייה ייחודיות למאות קדומות מאוד יחסית (ה-13 וה-14 לדוגמא). למי ששמו של השוקולד הבלגי מעורר חשק, מומלץ לבקר כמובן במוזיאון השוקולד שבעיר. מומלץ לסייר לאורך התעלות היפות שחוצות את העיר ואף לבקר במקום בו, על פי האמונה, נמצאת 'דגימת דם' של ישו - קתדרלת הדם הקדוש.
מוזיאון להנצחת קרב ווטרלו ווטרלו הוא פרבר של עיר הבירה בריסל, אך המקום נודע יותר בשל הקרב המפורסם בין נפוליאון לבריטים בנקודה זו (וגם בעקבות השיר של להקת אבבא השוודית). בווטרלו אפשר לבקר במוזיאון שמספר את הקרב ואת הרקע שלו - מוזיאון וולינגטון, ממנו אפשר לראות גם את המקום בו התקיים הקרב בין הצבאות
חבל הארדנים פיסה יפהפייה של טבע בבלגיה. החבל נמצא בדרום המדינה ומספק למטיילים שאיפה הגונה של ירוק, נחלים, נהרות, אגמים ומרחבים פתוחים, בשילוב עם יישובים מפותחים וכפרים עתיקים. מקום שכדאי לטייל בו כדי לתפוס שלווה

אשרת כניסה לאירופה